«Наврўз Тароналари» номли I халқаро миллий чолғу ижрочилиги кўрик танлови

«Наврўз тароналари» номли I халқаро миллий чолғу ижрочилиги кўрик-танлови натижалари

“Наврўз тароналари” I Халқаро миллий чолғу ижрочилиги кўрик-танловига жами 371 та ариза келиб тушди. Буларнинг 33 таси халқаро иштирокчилардан бўлиб булар Белоруссия Республикаси, Россия Федерацияси, Қозоғистон Республикаси. Малакали хакамлар хайъати томонидан барча иштирокчиларнинг ижролари ҳолис баҳоланди ва 41 та ғолиб аниқланди.

Барча ғолибларни табриклаймиз! Кўрик танловнинг барча иштирокчиларига миннатдорчилик билдирамиз ва ижодий фаолиятларида улкан зафарлар тилаймиз.

Кейинги йили ўтказиладиган “Наврўз тароналари” II Халқаро миллий чолғу ижрочилиги кўрик-танловида иштирокингизни кутиб қоламиз!

Жамоавий йўналиши 1 ёш категорияси

Гран при “Шодиёна” миллий чолғучилар оркестри

1

Иштирокчилар: Муҳаммадалиев Фатхуллох, Комилжонов Отабек, Собиржонов Рустам, Иброҳимова Ибодатхон, Хабибуллаева Паризода, Жабборов Жамшид, Каримов Ахрор, Абдурасулов Мақсад, Раҳимова Сайёра, Абдуллажонова Ойдин, Озодбекова Зилола, Йўлдашева Шаббона, Дилшодова Робия, Икромжонова Фарангиз, Жакбаров Абдулвосит, Мадумаров Низомиддин, Абдумаликов Ёсин, Тожимаматов Мирзохид, Раҳматалиев  Нодир, Рўзибоев Мираббос, Ғуломов Абдулазиз, Неъматхонов Камолхон, Вохиджонов Жамшид, Абдулхамидов Дурбек, Рахмонов Асилбек, Назиров Ахмадилло, Бўстонов Давлатмирзо, Ўктамбекова Мўтабар

Андижон вилояти, Т.Содиқов номидаги 7 МИМИ

Раҳбари: Тўхтасинов Восилжон

Дипломни юклаб олиш:

diplom tash


1-ўрин «Аму гуллери» ансамбли

2

Иштирокчилар: Парахатова Жасмина Азатовна, Махамбетова Гулшад Камаловна, Ережепова Замира Физулиевна, Атажанова Саера Ансатбаевна, Курбанбаевна Райхан Муратовна, Кыдырбаева Дилбар  Конысбай кызы, Сагидуллаева Айнура Габитовна, Шарибаева Камила Конысбаевна

1 сон Есжан баксы номидаги болалар мусиқа ва санъат мактаби

Раҳбари: Кенгесбаева Каршыга Тазабаевна

Дипломни юклаб олиш:

d t


1-ўрин “Мумтоз” чолғу ансамбли

33

Иштирокчилар: Абдулхомитов Абдулхай Аминжонов Тохирбек, Ашурбеков Искандар, Исохонов Аббосбек, Исақжонов Иззатилло, Илҳомжонов Ҳайдарали, Кимсанов Зилолиддин, Маҳмудова Зулфизар, Мелиқўзиев Иброҳим, Неъматжонова Ўғилой, Тожибоева Дилбархон, Эркинов Исломбек, Жалолова Моҳинур, Мўминов Ҳусанбой, Шокиров Махфирали, Ўринов Сарварбек

Фарғона ихтисослаштирилган санъат  мактаби

Раҳбари: Қаххоров Тохир Алиевич

Дипломни юклаб олиш:

d t


2-ўрин “Шодиёна” ўзбек халқ чолғулари оркестри жамоаси

44

Иштирокчилар: Ахтамова Камола, Рахимова Шохсанам, Камолова Дилдора, Раҳмонқулова Мадинабону, Ҳожиқурбонов Шоҳруҳ, Комилов Бахтиёр, Самадов Алишер, Муйитдинов Азимжон, Темиров Бунёд, Ғайбуллаев Рустам, Шабонов Акобир, Султонова Нилуфар, Равшанов Шоҳрух, Рамазонов Сухроб, Ибрагимов Умиджон, Рахимов Асрор, Қувондиқова Гулрухсора

Навоий вилояти Қизилтепа туман 3-сонли болалар мусиқа ва санъат мактаби

Раҳбари: Мухаммедов Дадахон Абдурашит ўғли

Дипломни юклаб олиш:

d t


2-ўрин “Шодлик” аралаш ансамбли

55

Иштирокчилар: Холмирзаев Самандар, Сулаймонов Халилилло, Козимжонова Мохигул, Қаххоров Рўзимуҳаммад, Эргашев Алимардон, Тожиддинов Хумоюн, Зокиржонов Фаррух, Сойипов Мақсудбек, Тўйчиев Самандар, Абдуллаев Муҳамммадкарим, Икромов Диёр, Ёқубжонов Шахриёр

Андижон вилояти, Т.Содиқов номидаги 7 МИМИ

Раҳбари: Тўхтасинова Гулноза

Дипломни юклаб олиш:

d t


3-ўрин “Табассум”  гуруҳи

66

Иштирокчилар: Шукурова Зилола Фурқатжон қизи, Шерматова Ойдиной Шерзод қизи, Aбдуллаева Шахзода Шухратжон қизи, Рустамова Севара Aзизжон қизи, Ражабова Мадина Aъзамжон қизи, Миркамолова Маржона Мирмухсин қизи

Чўст тумани 15-сонли болалар мусиқа ва санъат мактаби.

Раҳбари: Зокирова Умида Эркинжон қизи

Дипломни юклаб олиш:

d t



Жамоавий йўналиши 2 ёш категорияси

Гран при Дуэт цимбалистов

77

Участники: Ларионова Елизаветта Дмитриевна, Спиридонова Елизаветта Андреевна

Белорусский государственный университет культуры и искусств

Руководитель: Шульговская Елена Константиновна

Скачать диплом:

d t


1 ўрин Халқ чолғулари оркестри

88

Иштирокчилар: Aбдуллаева Камола Шокиржон қизи, Aҳмадалиев Муҳриддин Aслидин ўғли, Aлижонова Машхурахон Мухсиддин қизи, Aматов Жавоҳир Мухторбек ўғли, Aзизов Зухриддин Aбдуқаюм ўғли, Ботиралиева Иноятхон Яшнаржон қизи, Бойматов Илёсбек Холмахамат ўғли, Даминов Мардонбек Давлатали ўғли, Ғофиржонов Шоҳзамон Ёдгоржон ўғли, Исломов Исломжон Шавкатжон ўғли, Жабборов Нозимжон Мадаминжон ўғли, Жалолидинова Aрофатхон Хусанбой қизи, Маматқулова Шохсанам Ғолибжон қизи, Махмудова Олтиной Шукурилло қизи, Мирзакаримова Нафисахон Камолхон қизи, Мухторова Мухлисахон Мирзохид қизи, Нишонов Умиджон Ўктамович, Одилов Зиёҳиддинжон Рустамжон ўғли, Қурбоналиева Дурдонахон Бахтиёржон қизи, Рўзихўжаев Орифхон Жўрахўжа ўғли, Шарипов Иброҳимжон Муҳаммаджон ўғли, Шарофжонов Шеҳроз Рафиқжон ўғли, Сулаймонов Ойбек Равшанбек ўғли, Тохиржонова Шохидахон Қобилжон қизи, Усарова Гулсора Мамуржон қизи, Холиқова Бонухон Улуғбек қизи, Йўлчиев Беҳзоджон Мансуржон ўғли, Йўлдашалиева Диёра Зохиджон қизи, Ёқубова Ойшахон Нодиржон қизи

Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтининг Фарғона минтақавий филиали

Раҳбари: Юлдашев Аҳмаджон Мирзаевич

Дипломни юклаб олиш:

d t


2 ўрин Чолғучилар ансамбли

99

Иштирокчилар: Маматқулова Шохсанам Ғолибжон қизи, Жалолиддинова Арофатхон Хусанбой қизи, Мирзакаримова Нафисахон Камолхон қизи, Мухторова Мухлисахон Мирзохид қизи, Қурбоналиева Дурдонахон Бахтиёржон қизи, Усарова Гулсора Мамуржон қизи, Холиқова Бонухон Улуғбек қизи, Ёқубова Ойшахон Нодиржон қизи

Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтининг Фарғона минтақавий филиали

Раҳбари: Исмоилова Мухтасархон Мамуржоновна

Дипломни юклаб олиш:

d t


3 ўрин Чолғучилар ансамбли

1010

Иштирокчилар: Aбдуллаева Камола Шокиржон қизи, Aҳмадалиев Муҳриддин Aслидин ўғли, Aлижонова Машхурахон Мухсиддин қизи, Aматов Жавоҳир Мухторбек ўғли, Aзизов Зухриддин Aбдуқаюм ўғли, Aзизова Мукаммал Орифжон қизи, Ботиралиева Иноятхон Яшнаржон қизи, Бойматов Илёсбек Холмахамат ўғли, Даминов Мардонбек Давлатали ўғли, Ғофиржонов Шоҳзамон Ёдгоржон ўғли, Исломов Исломжон Шавкатжон ўғли, Жабборов Нозимжон Мадаминжон ўғли, Жалолидинова Aрофатхон Хусанбой қизи, Маматқулова Шохсанам Ғолибжон қизи, Махмудова Олтиной Шукурилло қизи, Мирзакаримова Нафисахон Камолхон қизи, Мўминов Хуршидбек Собиржон ўғли, Мухторова Мухлисахон Мирзохид қизи, Нишонов Умиджон Ўктамович, Одилов Зиёҳиддинжон Рустамжон ўғли, Қурбоналиева Дурдонахон Бахтиёржон қизи, Рўзихўжаев Орифхон Жўрахўжа ўғли, Шарипов Иброҳимжон Муҳаммаджон ўғли, Шарофжонов Шеҳроз Рафиқжон ўғли, Сулаймонов Ойбек Равшанбек ўғли, Тохиржонова Шохидахон Қобилжон қизи, Усарова Гулсора Мамуржон қизи, Холиқова Бонухон Улуғбек қизи, Йўлчиев Беҳзоджон Мансуржон ўғли, Йўлдашалиева Диёра Зохиджон қизи, Ёқубова Ойшахон Нодиржон қизи

Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтининг Фарғона минтақавий филиали

Раҳбари: Абдураҳимов Аҳмаджон

Дипломни юклаб олиш:

d t


3 ўрин Чолғучилар ансамбли

1111

Иштирокчилар: Ғофуржонов Шохзамон Ёдгорбек ўғли, Абдуллаева Камола Шокиржон қизи

Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтининг Фарғона минтақавий филиали

Раҳбари: Исмоилова Мухтасархон Мамуржоновна

Дипломни юклаб олиш:

d t



Жамоавий йўналиши 3 ёш категорияси

Гран при Ансамбль “Zабаvа-international”

1212

Участники: Чень Шенцзун, Ладутько Анастасия Леонидовна, Маметсахедова Сельби, Чень Цзысинь, Ван Юе, Никольский Владислав Сергеевич, Яценко София Андреевна, Кундикова Екатерина Викторовна, Янущик Борис Александрович

Белорусский государственный университет культуры и искусств

Руководитель: Немцова Ольга Александровна

Скачать диплом:

t t


1 ўрин Фольклорно-этнографический ансамбль «АЛАТАУ»

1313

Участники: Әбілқасымова Әлия, Рахимдильдинов Ануар, Жанахметова Мәдина, Айтқалиев Архат, Мұратбекова Әйгерім, Тажбенов Ернұр, Ерликжанова Улпан, Мәуетбек Лунара, Бекмолдинов Нартай

КАЗНАИ имени Т.К.Жургенова

Руководитель: Төлен Қайырғазы Әшімбекұлы

Скачать диплом:

d t


2 ўрин Ансамбль «Тутти»

1414

Участники: Шлык Марк Янович, Гусеинова Валерия Игоревна, Прохорова Екатерина Викторовна, Исакова Ирина Викторовна, Василькова Виктория Евгеньевна, Курс Александр Игоревич

Белорусский государственный университет культуры и искусств

Руководитель: Волынец Елена Николаевна

Скачать диплом:

d t


2 ўрин Ансамбль «Этно-Пять»

1515

Участники: Жамбалова Арюна Баяровна, Митахина Полина Степановна, Зубов Андрей Владимирович, Косов Марк Александрович, Варганов Леонид

Санкт-Петербургский государственный институт культуры

Руководитель: Рытов Дмитрий Анатольевич

Скачать диплом:

d t


3 ўрин Ансамбль народных инструментов БГУКИ

1616

Участники: Спиридонова Елизавета Андреевна, Асратов Никита Анатольевич, Бутенко Ксения Витальевна, Хорза Анастасия Сергеевна, Анацко Оксана Александровна, Мойсеев Дмитрий Васильевич

Белорусский государственный университет культуры и искусств

Руководитель: Старикова Виктория Вячеславовна

Скачать диплом:

d t



Якка йўналиши 1 ёш категорияси

Гран при Хайтуллаев Нурмухаммад Ахмадилло ўғли

1717

Андижон ихтисослаштирилган санъат мактаби

Раҳбари: Тожибоев Ғайратбек Каримжонович

Дипломни юклаб олиш:

d t


1 ўрин Хамиджонова Хосиятхон Умид  қизи

1818

Республика ихтисослаштирилган санъат мактаб интернати

Раҳбари: Содиқова Насиба Омоновна

Дипломни юклаб олиш:

d t


1 ўрин Әбді Нұрайлым Бәкірқызы

1919

Республиканская казахская средняя школа-интернат им. Жубанова

Руководитель: Шуженова Ляззат Ракишевна

Скачать диплом:

d t


1 ўрин Собиржонов Рустам

2020

Андижон вилояти Т.Содиқов номли 7 МИМИ

Раҳбари: Жабборова Дилярам

Дипломни юклаб олиш:

d t


1 ўрин Козимжонова Мохигул

2121

Андижон вилояти Т.Содиқов номли 7 МИМИ

Раҳбари: Хайруллаева Дилдора

Дипломни юклаб олиш:

d t


1 ўрин Қаххоров Рўзимуҳаммад

2222

Андижон вилояти Т.Содиқов номли 7 МИМИ

Раҳбари: Нуралиева Халима

Дипломни юклаб олиш:

d t


2 ўрин Раимберганов Иззат Бекберганович

2323

Урганч ихтисослаштирилган санъат мактаби

Раҳбари: Машарипов Тинчлик Рустамбекович

Дипломни юклаб олиш:

d t


2 ўрин Пўлатов Талъат Бахтиярович

2424

Сурхондарё вилоят Олтинсой туман 18-болалар мусиқа ва санъат мактаби

Раҳбари: Арслонов Бахром Пўлатович

Дипломни юклаб олиш:

d t


2 ўрин Сулаймонов Халилилло

2525

Андижон вилояти Т.Содиқов номли 7 МИМИ

Раҳбари: Жабборова Дилярам

Дипломни юклаб олиш:

d t


3 ўрин Мелиқўзиев Иброхим Исломжон ўғли

2626

Фарғона ихтисослаштирилган санъат мактаби

Раҳбари: Қаххорова Хуршида Ғофуровна

Дипломни юклаб олиш:

d t


3 ўрин Аъзамжонов Жавохирмирзо

2727

Андижон вилояти Т.Содиқов номли 7 МИМИ

Раҳбари: Юлдашев Шукрулло

Дипломни юклаб олиш:

d t



Якка йўналиши 2 ёш категорияси

Гран при Бутенко Ксения Витальевна

2828

Белорусский государственный университет культуры и искусств

Руководитель: Шульговская Елена Константиновна

Скачать диплом:

d t


1 ўрин Қўсимжонова Маржона Алишер қизи

2929

Наманган давлат университети

Раҳбари: Акбаров Бахтиёр

Дипломни юклаб олиш:

d t


1 ўрин Тўхтасинов Анваржон Акбаржон ўғли

3030

Наманган давлат университети

Раҳбари: Насридинов Нусниддин Бахтердинович

Дипломни юклаб олиш:

d t


2 ўрин Сулаймонов Ойбек Равшанбек ўғли

3131

Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтининг Фарғона минтақавий филиали

Раҳбари: Турсунов Бекзоджон Шавкатович

Дипломни юклаб олиш:

d t


2 ўрин Хабибуллаева Мубинахон Хайрулло қизи

3232

Фарғона давлат университети

Раҳбари: Лайло Эргашовна Турсунова, Омаджон Нурмухаммедович Рахимов

Дипломни юклаб олиш:

d t t


3 ўрин Алижонова Машхура Мухсиддин қизи

3333

Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтининг Фарғона минтақавий филиали

Раҳбари: Ортиқов Норматжон

Дипломни юклаб олиш:

d t


3 ўрин Маматқулова Шохсанам Ғолибжон қизи

3434

Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтининг Фарғона минтақавий филиали

Раҳбари: Исмоилова Мухтасархон Мамуржоновна

Дипломни юклаб олиш:

d t



Якка йўналиши 3 ёш категорияси

Гран при Давронов Миржалол Ўткир ўғли

3535

Ўзбекистон Давлат Консерваторияси

Раҳбари: Мирфаязов Баходир Олимович

Дипломни юклаб олиш:

d t


1 ўрин Деревяго Артём Александрович

3636

Белорусский государственный университет культуры и искусств

Руководитель: Волынец Елена Николаевна

Скачать диплом:

d t


1 ўрин Зубок Максим Дмитриевич

3737

Белорусский государственный университет культуры и искусств

Раҳбари: Волынец Елена Николаевна

Скачать диплом:

d t


2 ўрин Аҳмаджонов Абдуманнон Абдураззоқ ўғли

3838

Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтининг Фарғона минтақавий филиали

Раҳбари: Талабоев Азизжон Набижонович

Дипломни юклаб олиш:

d t


2 ўрин Дульская Алеся Александровна

3939

Белорусский государственный университет культуры и искусств

Руководитель: Мангушев Игорь Алексеевич

Скачать диплом:

d t


2 ўрин Тожибоева Диловар Эргашали қизи

4040

Ўзбекистон давлат санъат ва маданият институтининг Фарғона минтақавий филиали

Раҳбари: Исмоилова Мухтасархон Мамуржоновна

Дипломни юклаб олиш:

d t


3 ўрин Иванова Антонина Геннадьевна

4141

Белорусский государственный университет культуры и искусств

Руководитель: Трамбицкий Константин Святославович

Скачать диплом:

d t


1,223 total views, 4 views today